Turkmmo Nedir ?

3 Nisan 2015

Öncelikle mmo nedir olarak başlayalım yazımıza. Mmo kelime açılımı Massively multiplayer online şeklinde yazılır. Dilimizdeki karşılığıda Devasa çok oyunculu çevrimiçi şeklinde çevrilebilir.  Genelde online oynanan rpg, fps türü oyunların başına gelir mmofps, mmorpg halini alır. Günümüzde mmo oyunlar, en fazla ilgi gören oyunlar haline gelmiştir. İnternet bağlantı hızlarının artması, oyun oynayan oyuncuların sayısının artması, bu oyuncuların birbirleriyle aynı anda oyun oynama talebine cevap vermek adına  pek çok oyun firması artık mmo oyun geliştirmesi ve yayıncılığı yapmaktadır.

Mmo kısmını kısaca açıkladığımıza göre gelelim Turkmmo nedir ? bölümüne. Turkmmo.com , ülkemiz oyuncularının henüz yeni yeni tanıştığı mmo oyunlar üzerine 2008 yılında kurulmuş bir mmo oyun sitesidir. Kurulduğu ilk yıllarda sadece forum olarak kurulmuş olup günümüzde hem forum hemde mmo haber portalı olarak yayın hayatına devam etmektedir.  Geride kalan dönemde 2 milyondan fazla üye, 20 milyona yakın mesaj yazılmış olan turkmmo, bu alanda dünyanın en büyük internet sitelerinden bir tanesidir. Günde ortalama 100.000 kullanıcının ziyaret ettiği sitenin forum kısmında metin2, knight online, league of legends ve wolfteam gibi oyunlar en fazla ilgi gören oyunlar arasına yer alıyor. Özellikle metin2 hileleri, pvp serverlar ve metin2 hosting konularında Türkiye`de bu konulara ilgi duyan herkesin Turkmmo forumuna takıldığı bir gerçektir.

turkmmo
Turkmmo portal kısmına göz atacak olursak, site editörleri tarafından en güncel oyun haberleri sürekli olarak sitede paylaşılıyor. Oyunların video ve yazılı incelemeleri yanı sıra, ilk bakış, kampanyalar ve resimler gibi detayları da turkmmo portalında yer alan diğer konular. Portal anasayfasında çıkacak oyunlar, inceleme puanları, üyelerin oyunlara verdiği puanlara göre sıralamalar ve editörler tarafından yazılan makaleler yer almaktadır. Ayrıca Turkmmo içerisinde pek çok oyuna ait hediyeler veren promosyon kodları da ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Her hafta çeşitli hediyelerin verildiği sürpriz etkinlikler de yine turkmmo üzerinden duyurulmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir