Noel Baba Kimdir ?
kimdir / Çarşamba, Ara 24 2014 10:46AM

Noel Baba, üzerinden yüzlerce yıl geçmiş olan, geçmişte yaşamış bir rahibin figürüdür . Bu rahibin adı ise Aziz Nikolas’tır. Aziz Nikolas her Noel günü bazı evlerin önüne gizlice hediye bırakırmış. Ve bunu Hz. İsa’nın doğum günü olan 25 aralık tarihinde yaparmış. Çok sevilen bir din adamı olan Nikolas’ın bu davranışı halk tarafından benimsenmiş ve halktan bazı kişiler tarafından ona Noel Baba ismi verilmiş. Yıllar geçtikçe Nikolas’ın yapmış olduğu bu güzel davranışın anısına her yıl Noel kutlanırken onu temsilen, şirin bir dede ve elinde hediy etorbası ile sokaklarda gezinir. Noel Baba’nın nedne ren geyiklerini kullandığı tam bilinmese de şöyle kabul edilmiştir. Ren geyikleri karlı havalarda  bile çok dayanıklı ve çok nadir rastlanan hayvanlardır. Bu nedenle Noel baba’nın ren geyiği kullandığı söylenir.

Ecem Hotoğlu Kimdir ?
kimdir / Salı, Ara 09 2014 12:23PM

Ecem Hotoğlu kısa bir süre önce erkek arkadaşı tarafından müstehcen görüntüleri internet ortamında paylaşılmış, 14 yaşında bir kızdır. Hala internette görülen video ve resimler ihbar edilirken, Ecem bu durum hakkında suçlu olan tek kişinin erkek arakdaşı olduğunu iddia ediyor. 14 yaşında müstehcen şeyler yaşayan ve hala daha erkek arakdaşı tarafından bu görüntülerin internet ortamına yayıldığını bilerek yaşamını devam ettiren Ecem, kendi facebook profili üzerinden kendisini suçlayanlara bir yazı yazmış durumda. Daha 14 yaşında olduğu için video ve resimleri yasa dışı olarak kabul edilen Ecem’in bu içeriklerini http://webihbar.org.tr adresinden şikayet edebilir ve kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Ecem’in facebook üzerinden yazdığı yazı ise aşağıda: “Demek istediğim bir şey var bu sene sınıfıma yeni biri geldi ismini vermek istemiyorum. İlk günler arkadaşça konuşuyorduk, bir süre sonra hoşlanmaya başladım. Bunu ona söylediğimde bende sana arkadaş gözüyle bakmıyorum demişti, çıkmaya başlamıştık. Başta her şey çok güzeldi. Kusursuzduk biz. Her tenefüs sıramıza oturur sarılırdık, öğle arası öküz gibi döner yerdik. Hiç kavga etmezdik. Aslında sıradandık ya, bizi kusursuz yapan da buydu. Benim için sadece sevgili değildi. En yakın arkadaşımdı, sırdaşımdı, abimdi. Sürekli beni arayanlar oluyordu internetten tanıyanlar filan. Alıyordu telefonu hepsine sövüp sayıyordu bir daha bu kızı aramayın diyordu kapatıyordu. Tam sahiplenen sevgili modeli yani. Bilmiyorum gerçekten inanmıştım…

Tim Cook Kimdir ?
kimdir / Cuma, Eki 31 2014 10:40AM

Steve Jobs’ın hastalığı nedeni ile bir süredir Apple’ın başında olan Tim Cook’u son zamanlarda Gey olması ile epey bir duyduk. Peki kimdir bu Tim Cook ? 1 Kasım 1960 Amerika doğumlu olan Tim Cook,  1982 senesinde girmiş olduğu Auburn Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirdi. 1988 senesinde MBA eğitimini dünyanın en büyük okullarından Duke Üniversitesinin Fuqua İşletme Okulunda gördü. Cook, Apple’ın dikkatini ise yapılan bir tasarruf ve strateji konuşmasında söyledikleri ile çekmeyi başardı. Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs tarafından 2004 senesinde Uluslararası Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak ilk işine başladı, 2004 yılında Steve Jobs pankreas ameliyatı olduğu zamanlarda  tam 2 aylığına Apple’ın CEO’su olarak görev yaptı. 2007 yılında Apple’da COO yani Baş Operasyon Sorumlu’luğuna terfi oldu.2009 yılında Steve Jobs karaciğer nakli olduğu için birkaç aylığına tekrar CEO’luğa geçti. Ocak 2011′de ise Steve Jobs 3. kez sağlık iznini istediğinde tekrar CEO’luğa geçti fakat, Steve tam oalrak işi bırakmış değildi . Bu bağlamda 25 Ağustos tarihinde Steve Jobs’un da isteği ile Tim Cook yeni CEO olarak işe başladı. Günlük hayatında ise spor yapmayı seven Cook’un çok garip özellikleri var. Saat sabahın 4’ünde tüm iş arkadşlarına antin kuntin maillet atarmış. Bunun dışında işe en erken gelen ve işten en son çıkan kişi imiş….

Bu Tarz Benim Ayşenur Balcı Kimdir ?
kimdir / Çarşamba, Eki 15 2014 10:53AM

  Bu Tarz Benim yarışması Türkiye’nin sevdiği oldukça neşeli bir yarışma. Haftanın her günü öğleden sonra ekranlara gelen yarışmada birbirinden güzel 13 yarışmacı kıyasıya mücadele ediyor. Son günlerde en çok ilgiyi üzerine çeken yarışmacı ise Ayşenur Balcı. 1995 doğumlu olan ve İstanbulda ikamet eden Balcı modellik yapmakta fakat bunun yanında oyunculukla da ilgilenmektedir. Beyaz tenli ve ela gözlü olan Balcı, 1.72 metre boyunda ve 52 kilodur.. 80-60-90 ölçülerine sahip olan genç yarışmacı, güzel fiziği ve kıyafetleri ile jürinin ilgisini çekerken halkıda arkadasına almıştır..Geçtiğimiz haftalarda yine Show TV’de yayınlanan Her şey Dahil programına konuk olarak katılan Balcı yaptığı dans gösterisi ile sevenlerini büyüledi. Performansından sonra sosyal medyada fenomen oldu. Balcı’nın özelliklerine kısaca değinirsek. Ayşenur Balcı Yaşı: 19 Ayşenur Balcı Boyu: 172 cm Ayşenur Balcı Kilosu: 52 kg Ayşenur Balcı Göz Rengi:Mavi Ayşenur Balcı Saç Rengi: Sarışın Ayşenur Balcı 23 Ağustos 1994 İstanbul doğumldur. Açıköğretim Üniversitesinde öğrenimine devam eden güzel yarışmacı modellik yapmaktadır. Ayşenur Balcı Dizi, Program: Bugün Ne Giysem yarışma programı Bu Tarz Benim yarışma programı Aynur Aydın Video Klip

Sinan Akçıl Kimdir ?
kimdir / Pazartesi, Eki 13 2014 10:31AM

Değerli bir müzik insanı olan Saim Akçıl’ın varisi ve piyanist İdil Akçıl’ın kardeşi lan Sinan Akçıl müzik ile 6 yaşında tanıştı. Müziğe ciddi anlamda küçük yaşta başlamış olsa da yapmış olduğu besteler ile dikkatleri üzerine çekebilmişti. Akçıl, günümüze kadar başta İzel olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz gibi isimlerle çalışmış ve üstün başarı göstermişştir. Haftanın TOP listelerine adınız zaman zaman yazdırmayı başaran Akçıl, fiziği ve karizması ile de hayranlarını kendine resmen aşık etmişti. Bunun yanında Hadise’nin Mayıs ayında yapılmış olan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil ederek dördüncü ollmayı başaran “Düm  Tek Tek” şarkısına da imza atmıştır. Bunun yanında, ünlü şarkıcı Hande Yener’in 1 Nisan 2010’da çıkardığı “Hande’ye Neler Oluyor? ” albümü tamamen Sinan Akçıl’a aittir. Hande Yener’in 13 Eylül 2010’da çıkardığı”Hande’yle Yaz Bitme”z albümündeki 10 remix ve “Uzaylı” ismindeki şarkının söz ve düzenleme kısmı da Sinan Akçıl’e aittir. Sinan Akçıl son olarak Hande Yener’in Eylül 2011’de piyasaya sürmüş olduğu Teşekküler isimli albümün söz,beste ve müziğini yapan kişidir.

Cemal Özgörkey kimdir?
kimdir / Çarşamba, Eki 01 2014 10:32AM

1959 yılında İzmir doğumlu olan Cemal Özgörkey,orta öğretim eğitimini İzmir Saint Joseph okulunda, liseyi ise 1979 senesinde İstanbul Galatasaray Lisesinde tamamladı. Daha sonra ABD’ ye gitti ve Atlanta’da Oglethorpe Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümünü başarıyla bitirdi. İş hayatında ise 1984 yılında Özgörkey Grubu Coca-Cola Şişeleme İzmir Pre-Mix Müdürlüğünde işe başlayan Özgörkey, 1987 senesinde işe görev aldığı Coca – Cola İzmir Kemalpaşa Fabrika Müdürlüğü görevini 1990 yılına dek sürdürdü. 1990 –1996 yıllarında fabrika yönetimi pozisyonunda yer aldı. Cemal Özgörkey, 1997 senesinden bu güne ambalaj,plastik ve meyve suyu konsantresi sektörlerinde faaliyet Özgörkey Holding’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2009 senesinden bu yana da yine aynı sektördeki Anadolu Etap Tarım ve Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. 2008-2010 arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ayrıca  Galatasaray Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı unvanını alan Özgörkey, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) kurucu üyesi oldu. Bunun öncesinde 1991-1996 tarihleri arasında da İzmir Atlıspor Kulübü Başkanlığını yapmıştı. Hala daha İzmir ve İstanbul Atlıspor Kulüpleri üyelerinden olan Özgörkey, Brezilya Antalya Fahri Konsolosluğu, Oglethorpe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Defne – Muhtar Kent Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevini başarıyla yürütmekte.

Audrey Hepburn Kimdir ?
kimdir / Pazartesi, May 05 2014 2:45PM

Audrey Hepburn 85. doğum günü sebebiyle Google‘de doodle oldu.Audrey Hepburn‘a Google‘ın ana sayfasında “doodle” olarak bilinen görsel logoda yer aldı. AUDREY HEPBURN KİMDİR? İngiliz-Hollandalı Audrey Hepburn bir sinema oyuncusudur. Her zaman sempatik ve masum yüzlü oyuncu 1 Oscar ödülüne sahip olmuştur.Audrey Hepburn 4 Mayıs 1929’da Belçika’da doğdu ve küçüklüğünden beri sinemaya ilgisi vardı.Audrey Hepburn oyuncu olmak adına İngiltere’ye gitti, 22 yaşında ilk filmi olan “Young Wives Tale”da rol aldı. Güzelliği ve yeteneği ile kısa zamanda izleyicilerin ilgisini çekerek yükselişe geçti.Audrey Hepburn‘un bir prensesi canlandırmış olduğu “Roman Holiday” ilk baş rolüydü ve Gregory Peck ile  “En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü”nü kazandı. Bu ödül Hepburn’ü “yıldız mertebesi”ne yükseltti ve Hepburn hızını bu saatten sonra hiç kaybetmedi.Audrey Hepburn başarısıyla olduğu kadar özel hayatı ile de gündemde oldu. William Holden ile yaşadığı fırtınalı aşk ya da Mel Ferrer ile yapmış olduğu sorunlu evliliği yakından takip edildi. Hepburn’un Mel Ferrer’den Sean adında ve Dr. Andrea Dotti’den Luca adında iki çocuğu var.Audrey Hepburn, 1990’da oyunculuğu kısmen bıraktı ve sadece özel projelerde rol aldı. Oyuncu, 20 Ocak 1993’te İsviçre’de bağırsak kanserinden 63 yaşında vefat etti. Hepburn’un mezarı şu an İsviçre’de bulunuyor.

Logaritmayı kim buldu?
kimdir / Pazartesi, Şub 10 2014 1:18PM

Logaritmayı ilk kez 1730 – 1790 yılları arası yaşayan bir Türk bilgini olan Gelenbevi İsmail Efendi bulmuştu. Gelenbevi İsmail Efendi matematikle uğraşırken sayı değerlerini ondalık bölümlere göre düzenleyip hesapları son derece kolaylaştıran bir sistemi kendiliğinden bulmuş, ancak bunu pratik bir uygulama sayıp fazla önemsemediğinden kimseye bahsetmemişti. Bu, Batı’da kullanılan“logaritma” idi.

Simone de Beauvoir kimdir ?
kimdir / Perşembe, Oca 09 2014 12:32AM

Simone de Beauvoir , 9 Ocak 1908`de Paris`te dünyaya gelmiş ve 14 Nisan 1986 yılında hayatını kaybetmiştir.  Fransız yazarın en önemli eseri 1949 yılında yazdığı İkinci Cins adlı eseridir. Bu eserinde kadınların gördüğü baskıları bilimsel olarak incelemiştir. Simone de Beauvoir geleneksel bir ailede yetişmiş ve ailenin büyük kızıdır. Hayatını etkileyen en önemli kişiler kardeşi Helen ve arkadaşı Zaza`dır. 1929 yılında Agregation başaran en genç öğrenci olmuştur.  Simone de Beauvoir felsefede en iyi olmasına rağmen birincilik ödülü erkek olduğu için Sartre`ye verilmiştir. 1949 yılında ise Konuk kız adlı Rouen okulundaki öğrencilerden biri ile kornik lezbiyen ilişkisinin öyküsünü yayınlamıştır.

Fahriye Evcen Kimdir ?
kimdir / Cumartesi, Ara 28 2013 5:16PM

Fahriye Evcen , 4 haziran 1986 tarihinde Almanya`da doğmuştur. Boyu 170 cm olan Fahriye Evcen 51 kilodur.  Babası selanik göçmeni olan sanatçının annesi çerkezdir. Göz rengi kahverengidir ve Türkçe dışında Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Kendisine üne kavuşturan dizi Yaprak Dökümü dizisidir. Asla unutma, Hasret, Cennet, Aşk tutulması, Yaprak dökümü, Takiye:Allah yolunda, Sinyora Enrica ile İtalyan olmak, Yalancı bahar, Evim sensin, Veda ve Çalıkuşu gibi yapımlarda rol almıştır.